Založ si blog

Hriechy zametené pod koberec. Hnutie FECRIS má svoju odvrátenú tvár

O ich prešľapoch písal už v roku 2017 Epochtimes, ako aj iné webové portály. Napriek tomu dnes ich aktivita naberá na sile. Reč je o FECRIS, Európska federácia výskumných centier proti sektárstvu. Už len samotný názov federácie vyvoláva prinajlepšom rozpaky, pretože ich činnosť spĺňa všetky znaky porušovania ľudských práv, voči ktorému bojujú. Poškodeným skupinám dal za pravdu aj súd.

Ušľachtilé ciele?

Na oficiálnej stránke FECRISu, ktorá bola založená 30. júna 1994 vo Francúzsku, a zjednotila 18 organizácií, nájdeme takýto cieľ: „Cieľom je zjednotiť zastúpenia organizácií v krajinách Európy, ktoré sa zaoberajú problematikou činnosti moderných organizácií so sektárskymi a totalitnými charakteristikami, bez ohľadu na ich oficiálnu registráciu, ktorých metódy porušujú Všeobecnú deklaráciu ľudských práv, Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, Medzinárodný dohovor o právach detí, európske a vnútroštátne právne predpisy.” 

Jasné, všetkými desiatimi som za to, aby sa neporušovali práva žiadneho človeka, tobôž detí. Čo všetko však za posledných 30 rokov svojej aktívnej činnosti stihol napáchať samotný FECRIS? Stačí krátke sondovanie, aby ste zistili, že má za klobúkom viac ako dosť prešľapov. Od ohovárania, cez unášanie až po nehumánne deprogramovanie.

Nemecko – šírenie lží

V konečnom rozhodnutí mníchovského štátneho súdu z 19. decembra 2001

bolo zakladateľovi skupiny „Cult Awareness“ nariadené, aby prestal hovoriť a šíriť rôzne lži o Thakarovi Singhovi (Východná náboženská skupina). To zahŕňalo výroky ako:

„…muž, ktorý je zločincom, mučil deti a znásilňoval.“ V opačnom prípade mu bude uložená pokuta do 500 000 DM. V prípade nezaplatenia bude odsúdený na 6 mesiacov odňatia slobody. Cult Awareness je tiež súčasť FECRISu.

Francúzsko – protiústavné financovanie

1992 nemecký Spolkový najvyšší súd rozhodol, že verejné financovanie organizácií ako AGPF (Organizácia pre boj za duševnú slobodu) a Sect-Info Essen (obaja členovia FECRIS) je protiústavné. Súd rozhodol, že „štát sa nemôže odchýliť od svojich zákonných povinností vyhovieť žiadostiam o pomoc od akéhokoľvek súkromného združenia, ktoré s odvolaním sa na ústavu využíva slobodu názoru spôsobom, ktorý vedie k ohováraniu“. (Č. ​​prípadu 7С21-90LU66).

Okresný súd v Marseille uznal 29. marca 2002 Jacqui Cordonnier, členku UNADFI a FECRIS, vinnou z hanobenia združenia Jehovových svedkov. (Vec č. 01207964, rozhodnutie č. 2972/02).

Španielsko – nebezpečné deprogramovanie
Vo svojom rozhodnutí z roku 1999 Európsky súd pre ľudské práva (číslo prípadu 37680/97, Ribera Blum a iní proti Španielsku týkajúci sa prípadu deprogramovania) uviedol, že skupina AIS/Pro Juventud bola „priamo a bezprostredne zodpovedná za… porušovanie slobody… žalobcov.“ Žalobcovia boli členmi organizácie „Centrum pre ezoterický výskum“.

Rosa Maria Boladeras, vedúca AIS/PRO Juventud a neskoršia viceprezidentka FECRIS, bola zapojená do poradenstva rodičov katolíka uneseného pri pokuse o deprogramovanie. Canals bol nedobrovoľne prijatý do psychiatrickej liečebne. Jeho základné ľudské práva boli porušené. Španielsky súd v tomto prípade rozhodol, že: „Pod zámienkou zjavne neexistujúcej duševnej choroby bol dospelý občan zbavený slobody výlučne z dôvodu svojho náboženského presvedčenia a bol urobený pokus o legitimizáciu, čo je jasné zneužitie zákona … je zrejmé, že – pán Santiago Canals Coma netrpí žiadnou duševnou poruchou, ktorá by bola dôvodom na obmedzenie jeho spôsobilosti na právne úkony a zaručenie práv na náboženskú slobodu, ktorú chráni nielen čl. ústavy, ale aj článkom 9 Európskeho dohovoru o ľudských právach.“

Švajčiarsko – brutálny pokus o preprogramovanie

V roku 1990 bolo niekoľko členov SADK (švajčiarská odnož FECRIS) odsúdených do väzenia v súvislosti s brutálnym pokusom deprogramovať člena hnutia Hare Krišna. (Vec č. 71/89 (171); 271/98; 88/90)

Rakúsko – niekoľkonásobná vina

Friedrich Griess je prezident FECRIS, člen predstavenstva rakúskej skupiny FECRIS GSK. Griess bol niekoľkokrát uznaný vinným za ohováranie náboženskej skupiny Norweger (kresťanská skupina pôsobiaca vo viac ako 60 krajinách). Bez akéhokoľvek podkladu tvrdil, že skupina spôsobila samovraždy, že mala vyššiu mieru samovrážd ako bežná populácia a že spôsobovala psychickú ujmu. Napriek rozhodnutiam súdu stále pokračuje v šírení klamstiev v online priestore.

Našla som desiatky a desiatky takýchto prípadov. FECRIS je antikultová organizácia, ktorá zničila život mnohým. Veľa poškodených sa však neobrátilo na súd, no dôsledky onálepkovania zo strany FECRIS cítia doteraz. Dnes aktívna činnosť tejto organizácie sa prejavuje aj na Slovensku a v Česku. Stačí si všimnúť, ako rapídne narastá počet článkov, rubrík a reportáží týkajúcich sa údajných siekt. Je najvyšší čas ukázať na toho, kto hádže špinu. Antikulty sa neštítia ničoho. Dôsledkom ich aktívnej činnosti je prepustenie z práce, prerušenie kontaktov zo strany blízkych, násilné odlúčenie od rodiny, ohováranie a nemožnosť obetí začleniť sa do spoločnosti. A to sa im darí.

Čo má spoločné 11. september 2001 so súčasnosťou?

15.07.2024

O tom, čo sa udialo 11. septembra 2001 počuli takmer všetci obyvatelia planéty. Ako táto udalosť vplývala na psychické zdravie? Tým sa zaoberala štúdia „Тerrorism, Acute Stress, and Cardiovascular Health. A 3-Year National Study Following the September 11th AttacksТerrorism, Acute Stress, and Cardiovascular Health. A 3-Year National Study Following the September 11th Attacks“ [...]

Stačí jeden ohrdnutý frajer

21.06.2024

Téme antikultových organizácií som sa začala venovať len nedávno. A nestačím sa čudovať, aké jednoduché je označiť niekoho za sektára. Pripomína mi to stredovek, dobu temna, kedy stačilo tak málo na to, aby žena bola označená za bosorku. Stačí, že na ňu ukázal prstom ohrdnutý chlap. Nechcela ho a on mal v ruke jednoduchý nástroj, ako sa pomstiť: Udať ju [...]

Reakcia na komentár: Ale toho sa určite nedočkáme!

15.06.2024

“Mňa by už konečne zaujímal nielen boj antikultových organizácií s kultovými, ale pozitívna obhajoba kultových organizácií. Vysvetlenie čitateľom, prečo sú dobré, prijateľné, užitočné, pomocné…pre ľudstvo. Prečo je vlastne boj antikultových a kultových náboženských organizácií prezentovaný, ako všeludský boj za občianske a ľudské práva a slobody… [...]

kuchajda, Olympijský deň

Areál Kuchajdy v bratislavskom Novom Meste bude patriť Olympijskému festivalu

18.07.2024 09:35

Počas 17 dní sa odprezentujú takmer tri desiatky športov, ktoré si budú môcť návštevníci vyskúšať.

Ursula von der Leyenová

Leyenová chce v EÚ udržať demokratický stred: Všetci sa potrebujeme zmobilizovať s jasným cieľom

18.07.2024 09:25

Najväčšie výzvy našej doby, ako je bezpečnosť či zmena klímy, možno podľa nej riešiť len spoločne.

brexit, eú, veľká británia, vlajka, zástava, európa

Spojené kráľovstvo hostí európskych lídrov. Kmec: Slovensko sa chce podieľať na obnove Ukrajiny

18.07.2024 09:06, aktualizované: 09:18

Fiala na summite podpíše so Zelenským bezpečnostnú dohodu medzi Českom a Ukrajinou.

Nancy Pelosiová

Pelosiová nešetrila Bidena: Podľa prieskumov nemôžeš Trumpa poraziť

18.07.2024 08:04, aktualizované: 09:32

Bidenovo pokračovanie v kampani by podľa Pelosiovej mohlo tiež zmariť šance demokratov na získanie väčšiny v Snemovni reprezentantov.

adanovakova

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 14419x
Priemerná čítanosť článkov: 1311x

Autor blogu

Kategórie